понеділок, 20 березня 2017 р.

Великий Піст - час сповіді і каяття.

У цей час Чотиридесятниці просимо молитовно Бога, аби наше каяття і всіх людей було щирим і нелицемірним, щоб кожен, хто готується до сповіді, не лукавив перед всевидячим та всезнаючим Богом, щоб ті, котрі ще не каялись, таки покаялись, щоб щиро розкаяні принесли гідний плід каяття - злодії перестали красти і повернули вкрадене; обмовці і пліткарі визнали, що обмовляли і ширили плітки; перелюбники, що зраджували подружню обітницю чи жили без шлюбу; п'яниці і забіяки, що не дбали про своїх домашніх і кривдили їх; вбивці, що винні у великому злочині і повинні понести заслужену кару; хабарники, що зловживали своїм службовим становищем; лихословники, що ганьбилися, вживаючи сороміцькі та брудні слова і лайку; щоб кожен мав правдивий жаль за скоєні гріхи і не зневажав святі рани і кров Спасителя, який помер за нас і наші провини.

МОЛИТВИ КАЯТТЯ
***
Отче Небесний, Я згрішив проти Тебе і не гідний більше називатися Твоєю дитиною. Мені особливо шкода за (назвати гріх, який найбільше турбує саме зараз). Зі Свого великого милосердя Ти віддав у жертву Свого Однородженого Сина, щоб очистити мене від моїх провин. Заради Нього, Господи, милостивий будь до мене, грішного, і в радості Твого Святого Духа дай мені служити Тобі до кінця моїх днів. Амінь.
***
Господи, Ісусе Христе, з великої ласки Твоєї помилуй нас, що впали в тяжкі провини. З безмежного Твого милосердя очисти беззаконня наші, бо згрішили ми, Господи, перед Тобою, що один знаєш видиме і потаємне людського серця і єдиний маєш право відпускати гріхи. Серце чисте створивши нам, Боже, і духом могутнім укріпивши, радість спасіння нам показавши, – не відкинь нас від Свого лиця, а помилуй, як Благий і Чоловіколюбець, і аж до останнього нашого подиху дозволь нам славити і величати Ім’я Твоє. Бо Ти милосердям і чоловіколюбством Сина Твого Однородженого благословенний єси, разом із Пресвятим і животворящим Твоїм Духом Святим тепер і повсякчас і повіки віків. Амінь.
***
Всемогутній Боже, милостивий Отче! Я – нікчемна і грішна людина, припадаю до Тебе і визнаю перед Тобою всі свої гріхи і провини, що їх я поповнив своїми ділами, словами і думками. Ними я Тебе прогнівив, а через це заслужив собі дочасну і вічну кару. Всією своєю душею я каюся у скоєному. До Тебе, Боже мій, я приходжу зі своїми душевними тягарями і благаю Тебе: заради невимовних мук, страждань і смерті Твого улюбленого Сина, а Господа нашого Ісуса Христа, та з превеликого милосердя до усього людського роду, милостивий будь до мене, грішного, прости мені всі мої провини, зніми з мене кайдани гріха і ласкаво обдаруй мене силою Духа Святого, щоб я направився і відтепер Тобі одному служи і віддавав гідну честь і хвалу Тобі з Твоїм Однородженим Сином і Святим Духом нині і повіки віків. Амінь.

Немає коментарів: