субота, 12 квітня 2025 р.

Добірка християнських пісень та гімнів

Щиро запрошую скористатись моїм багатолітнім доробком - збіркою перекладів християнських пісень та гімнів, що увійшли до скарбниці світової музичної церковної спадщини. На жаль, не мав змоги підготувати нотні партитури з українськими текстами, тому обмежився розміщенням сканів зі Співаників, укладених англійською мовою відповідно з текстами англійською, а не українською. Гадаю, що для реґентів чи людей з музичною освітою це не буде великою проблемою. Хай Господь благословляє прославлення Його ймення у піснях, гімнах, Псалмах. 

Ланка на добірку пісень на ресурсі Academia - https://tinyurl.com/mpcccrcb

ПС. Дякую християнам, парафіям, Церквам, котрі вже скористалися цією збіркою і виконують пісні, вміщені у ній на славу Господу. Добірку пісень можна завантажити повністю у форматі PDF з моєї сторінки за вказаною вище ланкою. Даю також дозвіл на публікацію перекладів з зазначенням мого ймення, як автора перекладеного тексту.

Радість і смуток Вербної неділі (Марка 11:1-11)

пʼятниця, 11 квітня 2025 р.

Християнські пісні Чотиридесятниці і Страсного тижня.

ГІМН «БОЖИЙ СИН - ЧИСТИЙ, СВЯТИЙ» (ВИКУПЛЕННЯ)

LAMB OF GOD, PURE AND HOLY
Nicolaus Decius - 1485-1546
Переклав з англійської Т.Коковський

Божий Син, чистий й святий, 
пішов на хрест у муках.
Агнець, що був розп’ятий, 
чий послух – нам наука.
Він кров святу пролив за нас, 
від відчаю усіх спас.
Помилуй же нас, О Ісусе! (2)

Божий Син, чистий й святий, 
Пішов на хрест у муках.
Агнець, що був розп’ятий, 
Чий послух – нам наука.
Він кров святу пролив за нас, 
від відчаю усіх спас.
Свій мир нам зішли, О Ісусе!

ВИКОНАННЯ МОЖНА ПОСЛУХАТИ ТУТ: https://www.youtube.com/watch?v=R649uj-NPWw

Автором цього християнського гімну є німецький священник, кантор, автор гімнів, прусський реформатор, композитор і поет доби Реформації Ніколаус Деціус (1485-1546), якому належить ціла низка гарних християнських гімнів. Н.Деціус народився у місті Гоф, що у Верхній Франконії (Баварія). Навчався в Лейпцігському університеті, згодом став ченцем. Ставши палким прихильником ідей Реформації, переїхав до Віттенберга, де вивчав теологію у Мартина Лютера. За рекомендацією М.Лютера служив пастирем у Щецині при дворі князя Богуслава Х в церкві Святого Миколи, згодом служив у Кенігсберзі. 1543 року, як капелан, брав участь у військовій кампанії проти турків, що стояли під стінами Європи.

Гімн «Агнець Божий» скеровує нас до натхненних Святим Духом рядків 53-розділу Книги пророка Ісаї, в котрих звіщається про жертовне служіння Христа Месії щодо нашого викуплення. Все, сказане пророком за 600 літ до Різдва Ісуса Христа, згодом сповниться цілковито і буде відображене на сторінках Нового Заповіту. Святе Писання називає Ісуса Христа Агнцем Божим, що приніс Себе в жертву за гріхи цілого світу. Іван Христитель, вказуючи на Нього, каже: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» (Івана 1:29). Цей гімн традиційно виконується під час Чотиридесятниці та Страсного тижня. 

вівторок, 8 квітня 2025 р.

Душпастирське

Одна з найбільших хиб, яких припускаються люди впродовж життя - раптово і безпідставно змінювати свою думку про тих, кого вони знають віддавна, на підставі якогось зумисного лихого нашіптування про них з боку недоброзичливців, заздрісників тощо. Вони, таким чином, змушують чеснотну і порядну людину заради її доброго ймення виправдовуватись у тім, чого вона ніколи не коїла.