Текст проповіді: Євангеліє від Луки 2:21
21 Коли ж виповнились вісім днів, щоб обрізати Його, то Ісусом назвали Його, як був Ангел назвав, перше ніж Він в утробі зачався.
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!
Благодать вам і мир від Бога Отця нашого і Господа Ісуса Христа!
Дорогі у Христі брати і сестри,
Нині ми вшановуємо День Господнього обрізання або День Ісусового ймення. За законом Мойсея кожне дитя чоловічої статі на восьмий день після народження мало бути обрізане. У книзі Левит написано: Коли жінка зачне, і породить дитя чоловічої статі, то буде нечиста сім день; як за днів нечистоти місячного її, буде нечиста вона. 3 А восьмого дня буде обрізане тіло крайньої плоті його (Левит 12:2-3). Саме так вчинили з Ісусом його земні батьки – їхню дитину, сина було обрізано на восьмий день і дано ім’я Ісус.
Батьки, в яких народилася дитина, нерідко опиняються перед складним вибором – яке ім’я дати дитині, щоб воно було милозвучне і гарне. Добре, коли християнські батьки обирають для своїх дітей імена на честь біблійних постатей, святих і мучеників Християнської Церкви. Треба обов’язково навчати дітей, ким був той чи інший святий або біблійний герой, ім'ям котрого дитину було названо.
Біблійні імена дають нам додаткову і важливу інформацію про ту чи іншу особу, як от:
Адам – означає – людина з червоної глини
Єва - життя, жива
Авраам – батько великого народу,отець народів
Іван – Господня ласка, Господній дар
Марія – славна, знаменита
Йосип – Господь додасть
Степан – вінець, корона
Петро – скеля
Тимофій – богобоязливий
Андрій – сильний, хоробрий, мужній
Михайло – хто як Бог
Юда – хвала Богові, славте Господа
Марта – господиня, доморядниця
Що виняткового є у дні Господнього ймення? Як християни, ми маємо, принаймні, дві причини говорити про цю подію у Церкві, тому що — по перше, про неї каже Святе Писання, і по друге, вона дійсно має для нас важливе значення. Під час обрізання дитині давалось ім’я і це ім’я було важливим. А обрізання самого Господа Ісуса на 8 день було важливе вже саме по собі, бо це була спасенна подія для нас, його рятівна Божа дія щодо нас.
У попередньому розділі Євангелія від Луки говориться про те, як до Діви Марії прийшов ангел Божий з особливою новиною. (Луки 1:30-33) і промовив: «Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла! 31 І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. 32 Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Його батька Давида. 33 І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця». Отож в події обрізання Божого Сина ми бачимо свідчення про те, як в наданні Йому імення Ісус сповнюється звіщене Марії ангелом. В ньому міститься все, що стосується нашого добра, радості, втіхи і надії, – усіх благословінь.
В перекладі з давньогрецької мови, якою дійшов до нас Новий Заповіт, ім'я Ісус означає “Визволитель, Спаситель”! (євр.”Єгошуа”). Це те унікальне ім’я, яке приносить людям, обтяженим гріхами та провинами, справжню втіху, і нині ми завдяки йому маємо життя, сповнене прощення, а також можемо сподіватись на майбутнє вічне життя на небесах у Його присутності.
Це чудово, що ми вже вдруге розпочинаємо Новий рік з Різдва, з ймення Однородженого Сина Божого! Саме так і повинен розпочинатися кожен наш день, тиждень, рік, кожна наша праця і молитва, будь яка справа. В Ім’я Ісуса Христа! Чому? Тому, що все, що Він зробив для нас, ставши нашим єдиним Викупителем, Господом і Спасителем, має надзвичайно важливе значення.
- Він викупив, визволив, спас нас, є нашим Спасителем,
- Він помер за наші гріхи, зруйнував смерть і владу диявола.
- Він дав нам нове життя У Таїнстві Хрищення,
- Він утримує нас кожної години нашого життя, відновлює нас, втішає і підтримує Своїм Євангелієм,
- Він годує нас Своїми правдивими Тілом та Кров’ю у Святім Причасті, щоб впродовж цього року, який щойно почався і кожен наступний рік, ми могли жити в спасенній і благословенній спільноті з Ним, служити Йому, один одному, і нашим ближнім, так щоб наше життя і смерть були сповнені любові, втіхи, віри і надії.
Ось які безцінні скарби ми маємо в йменні Ісуса Христа! Тож нехай завжди ім’я нашого Господа святиться серед нас, належно вшановується і звеличується!
Те, що Сину Божому було дане ім’я Ісус є дуже важливим і необхідним для нас. Чому? Тому що Його обрізання на 8 день було першою очевидною дією, вчиненою заради грішного людства, кожного з нас. Воно є свідченням того, що Ісус Христос спасає нас не лише Своєю божественною природою, але також і людською – ставши за нас під Закон, як говорить Святий Павло у посланні до галатів: “4 Як настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина, що родився від жони, та став під Законом,5 щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли”. (Гал.4:4)
Святий і безгрішний Син Божий не потребував обрізання, подібно до всіх інших грішних дітей, щоб, таким чином, увійти до спільноти з Богом. Але Він був обрізаний задля нас і замість нас, щоб сповнити за нас всю праведність. Апостол Павло говорить: 19 Бо як через непослух одного чоловіка багато-хто стали грішними, так і через послух Одного багато-хто стануть праведними. (Рим.5:19).
Божественне Дитя, народжене у Віфлеємі і обрізане на восьмий день стало Спасителем цілого світу. Як людське дитя, правдива людина, Ісус не знав ще нічого. Але як Син Божий Він знав все! І те, що сповнило це Дитя, принесене його земними батьками до храму – є нашим спасінням! Його досконалі покора і послух нині приписані кожному, хто вірує в Нього і покладається на Нього! Він є Спасителем не тільки нашим, але всіх людей. Його ім’я особливе, виняткове, воно за словами Апостола Павла «вище над кожне ім'я, 10 щоб перед Ісусовим Ім'ям вклонялося кожне коліно небесних, і земних, і підземних, 11 і щоб кожен язик визнавав: Ісус Христос то Господь, на славу Бога Отця!» (Фил.2:9-11).
Дорогі брати і сестри, досконалі покора і послух Сина Божого, які ми вшановуємо в цей день, не лише створюють для людства можливість спасіння, але дійсно є дієвим спасінням, котре вчинене для нас люблячим Господом. Воно правдиве і надійне, дане нам Богом, щоб ми прийняли його з певністю та твердою вірою в Ісуса Христа – нашого єдиного Господа і Спасителя.
Бог надії нехай вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб ви збагатились надією, силою Духа Святого! (До римлян 15:13) І мир Божий, що вищий від усякого розуму, нехай береже серця і думки ваші у Христі Ісусі. Амінь.
Немає коментарів:
Дописати коментар