13 Тоді прибуває Ісус із Галілеї понад Йордан до Івана, щоб христитись від нього. 14 Але перешкоджав він Йому й говорив: Я повинен христитись від Тебе, і чи Тобі йти до мене? 15 А Ісус відповів і сказав йому: Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. Тоді допустив він Його. 16 І охристившись Ісус, зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього. 17 І ось голос почувся із неба: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!
Христос хрищається! В ріці Йордані!
Благодать вам і мир від Бога Отця нашого і Спасителя нашого Ісуса Христа!
Дорогі у Христі брати і сестри,
Нині ми вшановуємо подію, котра в Християнській Церкві має назву Господнього Хрищення. Про її важливість свідчить той факт, що про неї говорять усі четверо євангелистів (Матвія 3:13–17, Марка 1:9–11, Луки 3:21–23, Івана 1:32-34). Вони оповідають, що коли Ісусові виповнилось 30 років Він прийшов із Галілеї до Йордану, щоби разом з іншими людьми охриститись від Івана Предтечі/Христителя. Зауважмо, що Святий і безгрішний Син Божий прийшов у товаристві грішників, які визнавали свої гріхи і благали про прощення.
Коли Ісус увійшов у йорданську воду і став перед Іваном, Святий Дух звістив Іванові, що перед ним – Син Божий, Спаситель світу. І тоді Іван почав благати Ісуса: «Це я повинен христитись від Тебе, а не Тобі йти до мене...”, а у відповідь почув такі слова Спасителя: «Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду».
Кілька днів тому ми вшановували Господнє ім’я, обрізання Ісуса Христа на восьмий день. Безгрішний і святий Син Божий не потребував ані обрізання ані Хрищення, однак дозволив аби сталося і перше, і друге. Чому? Заради нас, щоб стати під Закон Божий і сповнити його досконало замість нас, неспроможних на це.
У Хрищенні Ісуса Христа в Йордані втілилась також Його заповідь щодо запровадженого Ним Таїнства Святого Хрищення, – той, хто бажає бути спасенним і прагне увійти до Царства Божого, повинен охриститись, народитись згори — від води і Святого Духа. Ця обітниця стосується всіх людей, дорослих і надто новонароджених немовлят. Це Божа воля, божественна дія щодо нас, коли Бог сам бере охрищуваного під свою опіку і обдаровує його Своїм благословінням – прощенням гріхів, життям і спасінням. Люди, які легковажать Хрищенням, відкидають його, зволікають ним, зрікаються його або нехтують ним – відкидають самого Господа, як свого Спасителя, відхиляють Божу руку, котрою Бог нас рятує, оберігає і захищає. Якщо у вас є друзі чи приятелі, які досі не охрищені – поясніть їм, що таке Хрищення, скеруйте їх до нього відповідно до настанови Святого Писання.
Вшановуючи Господнє Хрищення, ми проголошуємо світові, що наш Спаситель сам охристився, отож і нам слід охрищуватись, навіть якщо немає іншої причини, окрім належного пошанування Спасителя нашого Ісуса Христа. До Господнього Хрищення додається чудова обітниця Божа і втіха для нас. Небо, яке досі було закрите – через Хрищення Сина Божого нам відкрилося! Тепер між праведним Богом і нами вже немає завіси, бо Бог сам увійшов в Йордан, і раз та назавжди освятив все на землі.
Під час Хрищення Ісуса в Йордані пролунав голос небесного Отця і Святий Дух зійшов на Божого Сина, котрий був без міри помазаний Святим Духом. Ім’я нашого Господа – Христос означає «Помазанець». Ми бачимо тут Бога у Його божественній повноті – як Отця, Сина, і Святого Духа! Тому нинішнє свято ми звемо також Богоявленням, об’явленням Бога людям, бо Отець, і Син, і Святий Дух об’явили себе разом, як Свята Трійця.
Євангелисти оповідають, що Святий Дух зійшов на Ісуса у вигляді голуба, а з неба залунав голос Небесного Отця: “Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!” Голуб знаний, як птах дуже мирний і лагідний. Святий Дух об’являє Себе в такому вигляді для того, аби повідомити нам, що Він не налаштований вороже до нас, але хоче допомогти нам стати святими і спасти нас через віру в Ісуса Христа, освятити і просвітити нас. Зі Святого Писання ми знаємо, що Голос живого та всемогутнього Бога настільки потужний, що від нього небо здвигається і земля трясеться, як це сталося на горі Синай. Однак під час Богоявлення цей голос був іншим – то був лагідний, сповнений любові і співчуття до грішників голос милосердного Бога. Кожна з осіб Святої Трійці об’являє себе тут особливим чином, щоб ми могли пізнати і запам’ятати, що той, хто тримається Христа, як свого Спасителя, радо приймає Його Слово, Його правдиві Тіло і Кров у Господній вечері, довіряється Йому і покладається на Нього – не може бути ворогом Богові. Завдяки Сину Божому він вже примирений з Ним. Через Таїнство Святого Хрищення його було вчинено Божим дитям, членом Божої родини.
Дорогі брати і сестри, знаючи, які безцінні скарби нам дарує небесний Отець у своєму Сині, – припадімо до Нього всім серцем і душею, міцно тримаймось Його обітниць і благословінь нашого Хрищення. Пам’ятаймо, що лише той є правдивим учнем Христа, хто дотримує Його Слова. Немає кращого шляху служити Йому, аніж слухати, вивчати, зберігати і дотримувати Його Добру Звістку про прощення гріхів, життя і спасіння. З радістю приймайте те, чого Він навчає вас, милостиво пропонуючи вам живу та цілющу воду Його Євангелія.
Сам же Господь наш Ісус Христос і Бог Отець наш, що нас полюбив і дав у благодаті вічну потіху та добру надію, нехай ваші серця Він потішить, і нехай Він зміцнить вас у всякому доброму ділі та в слові! Амінь!
Немає коментарів:
Дописати коментар